Zwerzaczkowy Grooming

W dniach 29-30 lipca 2017 roku w Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski w groominguVIII Master Grooming SHOW..W imprezie tej wraz z wieloma innymi groomerami konkurował groomer ze Zwierzaczka Szymon Karnaś.Szymon konkurs ten wygrał zdobywając dwa złote medale oraz tytuł Best in Show . Gratulacje.

 

 

 

Kot na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila

Jak karmić kota? Naturalnie!

Kot (Felis catus) został oswojony tysiące lat temu. Niektóre źródła podają, że jako zwierzę domowe towarzyszy on człowiekowi od niemal dziesięciu tysięcy lat. Tylko czy w przypadku kota na pewno można mówić o ?udomowieniu?? Może właściwszym terminem byłoby ?obłaskawienie?? Każdy właściciel mruczącego pupila wie, że kwestią sporną jest zarówno to, kto tu kogo posiada, jak i sama domowość. Wszak nawet w najsłodszym puchatym kociątku drzemie dzikus, wciąż czujny, zawsze gotów do tego, by wyruszyć na łowy i samodzielnie zapewnić sobie pożywienie! Skoro nasze koty nigdy do końca nie pozwoliły się ucywilizować, dlaczego uparcie próbujemy zaspokoić ich drapieżne podniebienia pozbawioną smaku przygody przemysłową karmą?

BARF, czyli ?biologicznie odpowiednia surowa dieta? (ang. Biologically Appropriate Raw Food), zaproponowana przez australijskiego weterynarza Iana Billinghursta, zyskuje coraz większe uznanie wśród właścicieli kotów na całym świecie. Zauważają oni niezwykle pozytywne efekty zamiany ?karmy? na naturalne, dostosowane do potrzeb kota jedzenie. Poprawa zdrowia i samopoczucia pupila, piękna sierść, czyste zęby to tylko kilka korzyści z przejścia na dietę BARF. Jeśli dodać do tego redukcję kosztów utrzymania zwierzaka... jest się nad czym zastanawiać. Zwłaszcza że jak udowadnia autorka tego pierwszego polskiego poradnika BARF dla właścicieli kotów, żywienie według założeń tej diety wcale nie jest trudne.

Pies na diecie BARF. Zdrowe i naturalne jedzenie dla Twojego pupila

        Dawno, dawno temu, gdy Twój pies był jeszcze wilkiem, śmiało przemierzającym świat na swych silnych łapach, nie istniały fabryki psiej karmy. Nie było tych wszystkich suszonych, dosmaczonych, zbilansowanych sztucznych kulek, pastylek i kostkokształtnych wyrobów mięsopodobnych. Istniało za to prawdziwe, surowe mięso, twarde kości kryjące smakowity, wartościowy szpik, warzywa i inne pokarmy, dostępne na każde kłapnięcie pyska. Zaraz, zaraz? Czyżby dziś już ich nie było? Czy nasze psy skazane są na dożywocie miski z komercyjną karmą?

BARF, czyli ?biologicznie odpowiednia surowa dieta?, zaproponowana przez australijskiego weterynarza Iana Billinghursta, zyskuje coraz większe uznanie wśród właścicieli psów na całym świecie. Zauważają oni niezwykle pozytywne efekty zamiany ?karmy? na naturalne, dostosowane do potrzeb psa jedzenie. Poprawa zdrowia i samopoczucia pupila, piękna sierść, czyste zęby ? to tylko kilka korzyści z przejścia na dietę BARF. Jeśli dodać do tego redukcję kosztów utrzymania zwierzaka? warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza że ? jak udowadnia autorka tego pierwszego polskiego poradnika BARF ? żywienie według założeń tej diety wcale nie jest trudne.

Premiera książki przewidywana jest na maj 2016r.

Czytaj więcej...

Mokre karmy dla kotów

            O tym, jak ważne są karmy mokre w diecie kota mówią nam niebłagalnie statystyki zapadalności na schorzenia dróg moczowych. Wielu chorobom układu moczowego kotów można by zapobiec zwiększając podaż wody w ich diecie. Naturalna dieta kotowatych zawiera 70-80% wilgotności. Stuprocentowo zapotrzebowanie kotów na wodę zapewniają im płyny ustrojowe zawarte w komórkach i przestrzeniach komórkowych ciała ich ofiar. Koty inaczej, jak psy, nie poją się z kałuży, strumienia nie piją zebranej w zbiornikach deszczówki. Całą wodę niezbędną im do prawidłowego funkcjonowania organizmu dostarczają wraz z pożywieniem. Takie przystosowanie ewolucyjne charakteryzuje też nasze koty domowe, które najczęściej unikają picia wody z miski.

Czytaj więcej...

Zmiana lokalizacji

             Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2014 Zwierzaczek zmienia lokalizację. Nasza nowa siedziba mieści się przy ulicy Zaporoskiej 39b, na rondzie u zbiegu z ulicą Gajowicką. Nowa lokalizacja Zwierzaczka oddalona jest od starej zaledwie o trzysta metrów. 

Czytaj więcej...

Podkategorie

Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW