Artemis Weight Management Adult Dog

 
    Wszystkim borykającym się z nadwagą i otyłością swojego psa zachęcam do zapoznania się z formułą Weight Management Adult Dog amerykańskiego producenta karm Artemis. Artemis Weight Management Adult Dog to tylko 330kCal w 100g karmy. Wynik ten udało się osiągnąć obniżając w formule tłuszcze do poziomu 6%. To bardzo niski poziom wciąż jednak mieszczący się w granicach wymaganej normy składników odżywczych dla psów dorosłych. Przy jednocześnie niskim poziomie niestrawnego włókna -3%- karma jest doskonałą propozycją dla psów cierpiących na schorzenia trzustki. Dodatek L-karnityny w karmie podnosi skuteczność diety odchudzającej u psów zmobilizowanych do większego ruchu i treningu.
Artemis Weight Management Adult Dog jest formułą multiprotenową. Do produkcji karmy wykorzystano szereg mięs. W postaci świeżej kurczaka, mięso z indyka, łososia i kaczkę. W postaci odwodnionej w formule znajdziemy mączkę z kurczaka, mączkę z łososia oraz mączkę z ryb. Mączki są koncentratami białka zwierzęcego i w porównaniu z mięsem świeżym zawierają go 300%. Producent deklaruje, że bilans mięsa w Weight Management Adult Dog w postaci już suchej to 59% . Oznacza to, że do produkcji 100 gram granulowanej karmy Artemis potrzeba aż 59 gram suchego mięsa. To jedna z najwyższych wartości, która pozwala na wyprodukowanie karmy w ekstruderze przy użyciu obecnie dostępnych technologii. Te 59 gram suchego mięsa to 300 gram mięsa świeżego.
Wypełniaczem w formule Weight Management jest ryż, jęczmień i owies. Wszystkie pełnoziarniste, bezglutenowe. W wyniku poddania ich procesom produkcji stają się źródłem bardzo wysoce przyswajalnych węglowodanów. Karma bogata jest w nutraceutyki, jak choćby żurawina, olej z łososia, ekstrakt z rozmarynu czy najbogatsze na Ziemi źródło organicznych witamin i minerałów ? algi. Atrakcyjność formuły podnosi obecność w niej szczepów probiotycznych bakterii.
Zapraszam do zakupów
 

Canagan Free-Run Chicken

 
 
 Zapraszam do zapoznania się z formułą Free-Run Chicken angielskiego producenta karm Canagan. Free-Run Chicken to zbilansowana, pełnoporcjowa karma sucha dla psów na każdym etapie życia. Głównym źródłem białka w karmie jest kurczak. Białko kurczaka należy do najbardziej strawnych. Szacuje się, że są to wartości rzędu 90-92%. To też najbardziej naturalny rodzaj mięso dla naszych psów. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że w warunkach dzikości pies zapoluje na kurczaka, a nie na bawoła. Nierozsądnym jest zatem rezygnowanie w diecie psa z kurczaka ?na wszelki wypadek?, co się często zdarza, by nie wywołać uczuleń. Uczulenia w diecie mięsożerców dużo częściej wywołują zboża. Canagan. Free-Run Chicken nie zawiera zbóż w ogóle. Źródłem węglowodanów w formule są ziemniaki. Proces ekstruzji bardzo podwyższa strawność skrobi ziemniaczanej obalając pokutujący mit, jakoby ziemniaki były dla psa niestrawne. Tylko surowe ziemniaki nie nadają się dla nich do spożycia. Brak zbóż w formule skutkuje oczywiście niskim poziomem węglowodanów. Canagan Free-Run Chicken zawiera ich 29 % . To bardzo dobry wynik, jak na suchą karmę dla psa.
Pierwszym składnikiem karmy jest pozbawiony kości kurczak. W procesie produkcji składnik ulegnie odwodnieniu i jego waga zredukuje się, jednak w połączeniu ze składnikiem numer dwa, czyli suszonym kurczakiem daje dobry bilans białka pochodzenia zwierzęcego. Należy pamiętać, że odwodniony kurczak to koncentrat białka zwierzęcego i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. Na odleglejszej pozycji mamy jeszcze inny koncentrat doskonałego białka zwierzęcego czyli suszone jaja. Białko jaj jest wzorcowe i przyjmuje się, że jego strawność wynosi 100%. Jak przystało na karmy wysokiej klasy formuła Free-Run Chicken wzbogacona jest o olej z łososia, który podnosi w diecie poziom aktywnych kwasów tłuszczowych omega 3. Formułę uatrakcyjnia także dodatek alg morskich. Jest to najbogatsze na kuli ziemskiej źródło organicznego kompleksu mineralno ? witaminowego.
Zapraszam do zakupów.
 

Earthborn Holistic Wild Sea Catch

    

   Właścicieli i opiekunów kotów zapraszam do zapoznania się z formułą  Wild Sea Catch amerykańskiego producenta karm Earthborn Holistic. To karma należąca do ścisłej czołówki światowej. Dwa pierwsze składniki to koncentraty białka zwierzęcego. Mączki mięsna zawierają 300% białka w porównaniu do mięsa świeżego. Mączka z łososia i mączka z siei to nie jedyne składniki mięsne w formule. W składzie karmy na odleglejszych pozycjach mamy jeszcze mączkę z kurczaka i mączkę z indyka. Earthborn Holistic Wild Sea Catch to formuła bezzbożowa. Dzięki temu oraz przy wysokim udziale składników źródła zwierzęcego udało się producentowi osiągnąć doskonały wynik węglowodanowy. Formuła Earthborn Holistic Wild Sea Catch to 17,5% węglowodanów. Niewiele karm dostępnych na polskim rynku może pochwalić się takimi parametrami. Karma Earthborn Holistic Wild Sea Catch zawiera 0,2% tauryny, co w zupełności pokrywa zapotrzebowanie kota na ten cenny aminokwas. Minerały w karmie mają postać chelatów,  co sprawia, że są łatwe przez organizm kota do wchłonięcia. Formuła zawiera żywe kultury bakterii. Ponieważ karma przeznaczona jest dla kotów na każdym etapie życia ma postać bardzo drobnego granulatu, który z łatwością pobierają nawet małe kocięta. Moje spore doświadczenie w sprzedaży karmy pozwala pokusić się o opinię formuły, jako smakowitej, co potwierdza stale rosnące grono  jej odbiorców. W mojej ocenie karma z całą pewnością zasługuje na miano holistycznej.

Artemis Fresh Mix

      Każdy, komu w trosce leży dobre żywienie swojego psa powinien zapoznać się z formułą Fresh Mix amerykańskich karm Artemis. Jest to pozycja od lat utrzymująca się na najwyższych półkach wielu niezależnych rankingów pet food. Nagrodzona czteroma gwiazdkami na portalu Dog Food Advisor, pięcioma na Dog Food Analysis. Na portalu Dog Food Scoop Artemis został najlepszym brandem suchych karm.
Pierwszymi trzema składnikami na liście są mięsa. Jedno z nich to komponent dehydratyzowany, który jest koncentratem białka zwierzęcego i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. W składzie karmy dostrzegamy jeszcze jeden koncentrat białka zwierzęcego. Jest to mączka z łososia na odleglejszej pozycji. Pozostałe dwa rozpoczynające listę mięsa wpisane zostały na listę składników w postaci świeżej i w procesie produkcji ich ciężar zredukuje się. Jednak z kolejnymi dwoma komponentami mięsnymi w dalszej części listy istotnie wpływają na bilans białka zwierzęcego w formule. Artemis Fresh Mix jest zatem karmą multiproteinową. Źródłem białka są tu: kurczak, indyk, kaczka i łosoś. Artemis Company deklaruje, że wszystkie mięsa użyte do produkcji spełniają normy jakości żywności dla ludzi.
Głównymi zbożami w Artemis Fresh Mix są ryż, owies i jęczmień. Wszystkie są ziarnami bezglutenowymi, pełnowartościowymi, nie poddanymi wcześniej obróbkom technologicznym. Proces ekstruzji podnosi ich strawność i ostatecznie stają się bardzo dobrym źródłem węglowodanów.
Wszystkie minerały w karmie mają postać chelatów. Chelaty odpowiadają za tempo przyswajania pierwiastków. W chelatach minerał jest połączony wiązaniem chemicznym z substancją chelacyjną. W ten sposób tworzą formy dobrze przyswajalnych związków takich jak wapń, magnez, cynk, mangan, selen, miedź, żelazo i wiele innych.
Artemis Fresh Mix bogaty jest w warzywa i owoce. W diecie mięsożerców są one głownie źródłem pożytecznego włókna oraz antyoksydantów. Atrakcyjność formuły podnoszą dodatkowo takie nutraceutyki, jak olej z łososia, wyciąg z juki oraz szczepy probiotycznych bakterii i drożdży.
Zrównoważona analiza chemiczna czyni formułę bardzo bezpieczną dla psów źle znoszących diety wysoko białkowe. Moje wieloletnie doświadczenie w sprzedaży Artemis Fresh Mix pozwala mi rekomendować karmę, jako świetną dietę dla naszych pupili.
Zapraszam do zakupów
 

1st Choice Adult Cat Active or Finicky Chicken Formula

   
            Właścicieli i opiekunów wybrednych kotów zapraszam do zapoznania się z formułą Finicky kanadyjskiego producenta karm 1st Choice. W stałej ofercie Zwierzaczka karma pozostaje od wielu lat. Duża jej popularność i dobre doświadczenie moich klientów pozwala mi rekomendować tę karmę, jako świetną propozycję dla kotów niejadków, wybrednych i wrażliwych.
Dwa pierwsze składniki karmy stanowią mięsa. Świeże mięso w procesie dehydratyzacji zmniejszy swój ciężar i zapewne nie będzie już głównym składnikiem, jednak mączka z kurczaka, na drugiej pozycji pozwala nam mieć pewność że główne najwięcej białka w karmie pochodzi ze źródeł zwierzęcych. Mączka mięsna jest koncentratem białka i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. Drugim koncentratem białka zwierzęcego jest śledź na dalszej pozycji, który dodatkowo jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów omega.
1st Choice Finicky nie jest karmą bezzbożową. Jej wyważona analiza chemiczna klasyfikuje formułę jako dobrą alternatywę dla kotów źle znoszących diety wysokobiałkowe. Użyte do produkcji zboża są pełnowartościowymi komponentami, bezglutenowymi, nie poddanymi wcześniej procesom technologicznej obróbki.
Według ostatnich zaleceń koty powinny dostawać karmę zawierającą taurynę, w przeliczeniu na kilogram suchej masy: min 1200 mg w pokarmie suchym. 1st Choice Finicky zawiera w swoim składzie 2300mg/kg tego niezbędnego kotom aminokwasu. Tak duża ilość tauryny w karmie pełni dodatkowo funkcje ochronne przed czynnikami toksycznymi. W pokarmach dla kotów powinny znajdować się długołańcuchowe niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Aby zwiększyć zawartość tych kwasów w diecie, szczególnie kwasów z rodziny n-3, podajemy kotom karmy ze świeżym olejem rybnym, jaką jest właśnie formuła Finicky. Produkty te zawierają dużo długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych bardzo podatnych na utlenianie (jełczenie).  Badania dowiodły, że dodatkowe dawki  tauryny są skuteczną ochroną tłuszczy przed utlenianiem i jełczeniem.
1st Choice Finicky zawiera formułę Dental Care System w postaci zielonej herbaty znanej ze swych właściwości bakteriobójczych oraz mięty i pietruszki, które pomagają kontrolować rozwój mikroflory.
Zachęcam do zakupu

Artemis Fresh Mix Small Breed Adult

Właścicieli psów ras małych zachęcam do zapoznania się z formułą Small Breed Adult amerykańskiego producenta karm Artems. Artemis to marka od wielu lat ceniona na rynku pet food. Na kilku niezależnych rankingach formuła Small Breed Adult otrzymuje najwyższe noty (5/5 gwiazdek). Formuła Small Breed Adult to pełnoporcjowa, zbilansowana karma dla psów małych. Stworzona tak, by zaspokoić te szczególne u małych ras zapotrzebowanie na wartości odżywcze. Pierwsze cztery pozycje na liście składników to mięsa. Dwa z nich podane w formie nieprzetworzonej. W procesie produkcji ich ciężar zmieni się za sprawą dehytratyzacji i składniki mogą przesunąć się na odleglejszą pozycję. Nie zmienia to jednak faktu, że w formule znaczna część białka pochodzi ze źródła zwierzęcego, co zapewniają nam dwa suche mięsa w postaci mączki wymienione na początku listy. Mączka z kurczaka i mączka rybna to koncentraty białka zwierzęcego i zawierają go o 300% więcej niż świeże mięso. Dwa kolejne mięsa w postaci świeżej znajdujemy też w dalszej części listy. Nie są to ilości wpływające na istotę karmy, ale dodane jako źródło aktywnych omega 3 (łosoś) oraz poprawiające smakowitość produktu (kaczka). Głównymi źródłami węglowodanów w karmie są ryż i jęczmień. Oba produkty są pełnoziarniste. To pełnowartościowe zboża. Proces ekstruzji znacznie poprawia strawność zawartych w nich cukrów złożonych. Karma bogata jest w warzywa i owoce. Obecność w niej korzenia cykorii, alg, marchwi, jabłek, pomidorów, jagód, szpinaku, żurawiny, ekstraktu z rozmarynu, z zielonej herbaty , pietruszki to gwarancja wysokiej zawartości organicznych witamin i antyutleniaczy. Formuła Artemis Small Breed Adult zawiera cztery szczepy probiotycznych bakterii oraz prebietyki pozwalające mikroflorze prawidłowe namnażanie i funkcjonowanie.
Artemis Small Breed Adult to jedna z najlepiej sprzedających się karm w Zwierzaczku. Zrównoważony bilans wartości odżywczych sprawia, że karma jest bezpieczna dla psów wrażliwych. Bardzo wielkie znaczenie ma też smakowitość karmy. Małe, wybredne psy chętnie jedzą te niewielkie, pachnące granulki. Mają formę talarka o średnicy 3mm. Dobre doświadczenie moich klientów z formułą Small Breed Adult pozwala mi z głębokim przekonaniem zarekomendować karmę i zaprosić do jej zakupu.

Oven-Baked Tradition Chicken

   
     Często jest tak, że poszukiwania uczulających składników karmy okazują się bezowocne. Pies żywiony karmą z kurczakiem nie jest uczulony na ten sam rodzaj mięsa podanego w formie posiłku domowego. Sytuacja powtarza się z innymi białkami. Rozpaczliwie szukamy coraz to innych formuł, nowych komponentów , coraz bardziej egzotycznych mięs. Bardzo często mamy wówczas do czynienia z nadwrażliwością na przetworzone składniki. Wszystkim, których psy dotyka ten problem zachęcam do zapoznania się z nową w ofercie Zwierzaczka karmą. Oven-Baked Tradition jest linią naturalnych , pełnoporcjowych karm produkowanych w Kanadzie. Oven-Baked Tradition tym wyróżnia się pośród innych karm, że nie jest produkowana z wykorzystaniem procesu ekstruzji. Ekstruzja to przetwarzanie komponentów polegające na ich przetłaczaniu przez ekstrudery pod ciśnieniem kilkudziesięciu atmosfer i w temperaturze do 270 stopni Celsjusza. Związki powstające w takich warunkach nie są do dziś wystarczająco zbadane. Oven-Baked Tradition to karma wypiekana w piecu przy niskich temperaturach. Jest zatem karmą mniej przetworzoną. Więcej naturalnych prozdrowotnych właściwości pozostaje w produkcie. 
Formuła Oven-Baked Tradition Chicken to niezwykle smakowita propozycja dla psów w każdym wieku. Przetwarzanie mięsa kurcząt w temperaturach podobnych do obróbki domowej bardzo podwyższa walory smakowe, co ma kluczowy wpływ na smakowitość karmy. Ze średniej wielkości granulatem poradzą sobie rasy małe, ale i duże psy będą sprowokowane do gryzienia. Głównym źródłem białka w karmie jest kurczak. Można szacować, że w formie odwodnionej jest go ponad 30%. Suchy kurczak to 300% białka w porównaniu do mięsa świeżego. Na odleglejszych pozycjach mamy też dehydratyzowaną oraz świeżą rybę, co dodatkowo podnosi udział mięsa w karmie, ale też jest bogatym źródłem aktywnych omega 3. W karmie źródłem węglowodanów jest tapioka. Zawiera lekkostrawną skrobię i niewiele białka. Jest hipoalergiczna i pozbawiona smaku. Nie zawiera glutenu i cholesterolu. Obecność w karmie bogatej gamy nutraceutyków (dynia, siemię lniane, sól morska, algi, inulina, szpinak, ekstrakt z Yucca schidigera, jabłka, banany, jagody, brokuły, żurawina )w połączeniu z wiedzą o niskim ich przetworzeniu daje nam dużą pewność, że witaminy w formule nie są syntetyczne. 
Dobre doświadczenie w przypadku karmienia psów wrażliwych pozwala mi ze spokojem zarekomendować tę formułę dla psów delikatnych i wybrednych. Zapraszam do zakupów.

Alpha Spirit Mono Protein Complete Only Fish

   
    Jeśli ktoś z Państwa nie spotkał się jeszcze z nową na polskim rynku, hiszpańską karmą Alfa Spirit to gorąco zachęcam do zapoznania się z formułą Only Fish. Alpha Spirit Only Fish to pełnoporcjowa, zbilansowana karma dla psów na każdym etapie życia. Absolutną nowością na europejskim rynku pet food jest fakt, że Alpha Spirit Only Fish jest wyprodukowana bez użycia wypełniaczy w ogóle. W recepturze karmy nie znajdziemy ani zbóż, ani ziemniaków, ani nasion roślin strączkowych. Dlatego też karma nie ma postaci suchych granuli, a półwilgotnych kosteczek. Pominięcie w produkcji tych składników z jednej strony uniemożliwia wyprodukowanie suchej karmy, z drugiej zaś strony daje możliwość stworzenia diety o bardzo niskiej wartości węglowodanów(20%), co maksymalnie przybliża ją do naturalnego żywienia psowatych. Alpha Spirit Only Fish to 22% wilgotności. Czyni to dietę bardzo smakowitą i dużo łatwiej strawną. Próba z wodą pokazuje, że kosteczki Alpha Spirit Only Fish w żołądku psa nie będą pęczniały, jak przy karmach produkowanych drogą ekstruzji, ale rozpuszczą się w krótkim czasie w formę emulsji i nie będą zalegać w przewodzie pokarmowym. Tak nisko przetworzone diety i o takich parametrach chemicznych stwarzają świetną alternatywę dla psów ?barfowanych?. Osobiste moje doświadczenie na pięciu żywionych dietą BARF psach, to swobodne wprowadzanie Alpha Spirit Only Fish, bez potrzeby ?przestawiania? i okresu adoptowania do nowego rodzaju pożywienia. 
Skład Alpha Spirit Only Fish nie pozostawia żadnych wątpliwości, że formuła należy do czołówki najlepszych karm na rynku europejskim. 85% świeżych ryb i 15% składników roślinnych, to jako żywo odzwierciedlenie proporcji naturalnej diety psa. Warto dostrzec, że producent wszystkie składniki karmy zważył przed procesem odwodnienia i nie wykorzystał nie uczciwej w etykietowaniu formuły Mixing Bowl Principle, w której na liste składników jest wpisywane mięso w formie mokrej, a wypełniacze w ilości rzeczywistej.
Źródłem białka w Alpha Spirit Only Fish są wyłącznie ryby. Ważną informacją dla alergików jest to, że nie mamy w składzie coraz częściej uczulającego łososia, a rzadko spotykane gatunki, jak okoń, sardynka, ostrobok. Tłuszcze w karmie to wyłącznie tłuszcze rybne, które w diecie mięsożerców są najcenniejsze, gdyż zawierają wszystkie aktywne już kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Źródłem węglowodanów w Alpha Spirit Only Fish są: marchew, jagody i kiełki roślin strączkowych z wyłączeniem soi. Alpha Spirit Only Fish wzbogacona jest o glukozaminę i chondroitynę oraz probiotyczne drożdże. Karma konserwowana jest w sposób naturalny, a rolę stabilizatora wody pełni gliceryna - naturalny związek chemiczny. 
Zapraszam do zakupów.
Jesteś tutaj: Start PREZENTACJE Karmy