Artemis Weight Management Adult Dog

 
    Wszystkim borykającym się z nadwagą i otyłością swojego psa zachęcam do zapoznania się z formułą Weight Management Adult Dog amerykańskiego producenta karm Artemis. Artemis Weight Management Adult Dog to tylko 330kCal w 100g karmy. Wynik ten udało się osiągnąć obniżając w formule tłuszcze do poziomu 6%. To bardzo niski poziom wciąż jednak mieszczący się w granicach wymaganej normy składników odżywczych dla psów dorosłych. Przy jednocześnie niskim poziomie niestrawnego włókna -3%- karma jest doskonałą propozycją dla psów cierpiących na schorzenia trzustki. Dodatek L-karnityny w karmie podnosi skuteczność diety odchudzającej u psów zmobilizowanych do większego ruchu i treningu.
Artemis Weight Management Adult Dog jest formułą multiprotenową. Do produkcji karmy wykorzystano szereg mięs. W postaci świeżej kurczaka, mięso z indyka, łososia i kaczkę. W postaci odwodnionej w formule znajdziemy mączkę z kurczaka, mączkę z łososia oraz mączkę z ryb. Mączki są koncentratami białka zwierzęcego i w porównaniu z mięsem świeżym zawierają go 300%. Producent deklaruje, że bilans mięsa w Weight Management Adult Dog w postaci już suchej to 59% . Oznacza to, że do produkcji 100 gram granulowanej karmy Artemis potrzeba aż 59 gram suchego mięsa. To jedna z najwyższych wartości, która pozwala na wyprodukowanie karmy w ekstruderze przy użyciu obecnie dostępnych technologii. Te 59 gram suchego mięsa to 300 gram mięsa świeżego.
Wypełniaczem w formule Weight Management jest ryż, jęczmień i owies. Wszystkie pełnoziarniste, bezglutenowe. W wyniku poddania ich procesom produkcji stają się źródłem bardzo wysoce przyswajalnych węglowodanów. Karma bogata jest w nutraceutyki, jak choćby żurawina, olej z łososia, ekstrakt z rozmarynu czy najbogatsze na Ziemi źródło organicznych witamin i minerałów ? algi. Atrakcyjność formuły podnosi obecność w niej szczepów probiotycznych bakterii.
Zapraszam do zakupów
 

Canagan Free-Run Chicken

 
 
 Zapraszam do zapoznania się z formułą Free-Run Chicken angielskiego producenta karm Canagan. Free-Run Chicken to zbilansowana, pełnoporcjowa karma sucha dla psów na każdym etapie życia. Głównym źródłem białka w karmie jest kurczak. Białko kurczaka należy do najbardziej strawnych. Szacuje się, że są to wartości rzędu 90-92%. To też najbardziej naturalny rodzaj mięso dla naszych psów. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że w warunkach dzikości pies zapoluje na kurczaka, a nie na bawoła. Nierozsądnym jest zatem rezygnowanie w diecie psa z kurczaka ?na wszelki wypadek?, co się często zdarza, by nie wywołać uczuleń. Uczulenia w diecie mięsożerców dużo częściej wywołują zboża. Canagan. Free-Run Chicken nie zawiera zbóż w ogóle. Źródłem węglowodanów w formule są ziemniaki. Proces ekstruzji bardzo podwyższa strawność skrobi ziemniaczanej obalając pokutujący mit, jakoby ziemniaki były dla psa niestrawne. Tylko surowe ziemniaki nie nadają się dla nich do spożycia. Brak zbóż w formule skutkuje oczywiście niskim poziomem węglowodanów. Canagan Free-Run Chicken zawiera ich 29 % . To bardzo dobry wynik, jak na suchą karmę dla psa.
Pierwszym składnikiem karmy jest pozbawiony kości kurczak. W procesie produkcji składnik ulegnie odwodnieniu i jego waga zredukuje się, jednak w połączeniu ze składnikiem numer dwa, czyli suszonym kurczakiem daje dobry bilans białka pochodzenia zwierzęcego. Należy pamiętać, że odwodniony kurczak to koncentrat białka zwierzęcego i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. Na odleglejszej pozycji mamy jeszcze inny koncentrat doskonałego białka zwierzęcego czyli suszone jaja. Białko jaj jest wzorcowe i przyjmuje się, że jego strawność wynosi 100%. Jak przystało na karmy wysokiej klasy formuła Free-Run Chicken wzbogacona jest o olej z łososia, który podnosi w diecie poziom aktywnych kwasów tłuszczowych omega 3. Formułę uatrakcyjnia także dodatek alg morskich. Jest to najbogatsze na kuli ziemskiej źródło organicznego kompleksu mineralno ? witaminowego.
Zapraszam do zakupów.
 

Artemis Fresh Mix

      Każdy, komu w trosce leży dobre żywienie swojego psa powinien zapoznać się z formułą Fresh Mix amerykańskich karm Artemis. Jest to pozycja od lat utrzymująca się na najwyższych półkach wielu niezależnych rankingów pet food. Nagrodzona czteroma gwiazdkami na portalu Dog Food Advisor, pięcioma na Dog Food Analysis. Na portalu Dog Food Scoop Artemis został najlepszym brandem suchych karm.
Pierwszymi trzema składnikami na liście są mięsa. Jedno z nich to komponent dehydratyzowany, który jest koncentratem białka zwierzęcego i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. W składzie karmy dostrzegamy jeszcze jeden koncentrat białka zwierzęcego. Jest to mączka z łososia na odleglejszej pozycji. Pozostałe dwa rozpoczynające listę mięsa wpisane zostały na listę składników w postaci świeżej i w procesie produkcji ich ciężar zredukuje się. Jednak z kolejnymi dwoma komponentami mięsnymi w dalszej części listy istotnie wpływają na bilans białka zwierzęcego w formule. Artemis Fresh Mix jest zatem karmą multiproteinową. Źródłem białka są tu: kurczak, indyk, kaczka i łosoś. Artemis Company deklaruje, że wszystkie mięsa użyte do produkcji spełniają normy jakości żywności dla ludzi.
Głównymi zbożami w Artemis Fresh Mix są ryż, owies i jęczmień. Wszystkie są ziarnami bezglutenowymi, pełnowartościowymi, nie poddanymi wcześniej obróbkom technologicznym. Proces ekstruzji podnosi ich strawność i ostatecznie stają się bardzo dobrym źródłem węglowodanów.
Wszystkie minerały w karmie mają postać chelatów. Chelaty odpowiadają za tempo przyswajania pierwiastków. W chelatach minerał jest połączony wiązaniem chemicznym z substancją chelacyjną. W ten sposób tworzą formy dobrze przyswajalnych związków takich jak wapń, magnez, cynk, mangan, selen, miedź, żelazo i wiele innych.
Artemis Fresh Mix bogaty jest w warzywa i owoce. W diecie mięsożerców są one głownie źródłem pożytecznego włókna oraz antyoksydantów. Atrakcyjność formuły podnoszą dodatkowo takie nutraceutyki, jak olej z łososia, wyciąg z juki oraz szczepy probiotycznych bakterii i drożdży.
Zrównoważona analiza chemiczna czyni formułę bardzo bezpieczną dla psów źle znoszących diety wysoko białkowe. Moje wieloletnie doświadczenie w sprzedaży Artemis Fresh Mix pozwala mi rekomendować karmę, jako świetną dietę dla naszych pupili.
Zapraszam do zakupów
 

Earthborn Holistic Wild Sea Catch

    

   Właścicieli i opiekunów kotów zapraszam do zapoznania się z formułą  Wild Sea Catch amerykańskiego producenta karm Earthborn Holistic. To karma należąca do ścisłej czołówki światowej. Dwa pierwsze składniki to koncentraty białka zwierzęcego. Mączki mięsna zawierają 300% białka w porównaniu do mięsa świeżego. Mączka z łososia i mączka z siei to nie jedyne składniki mięsne w formule. W składzie karmy na odleglejszych pozycjach mamy jeszcze mączkę z kurczaka i mączkę z indyka. Earthborn Holistic Wild Sea Catch to formuła bezzbożowa. Dzięki temu oraz przy wysokim udziale składników źródła zwierzęcego udało się producentowi osiągnąć doskonały wynik węglowodanowy. Formuła Earthborn Holistic Wild Sea Catch to 17,5% węglowodanów. Niewiele karm dostępnych na polskim rynku może pochwalić się takimi parametrami. Karma Earthborn Holistic Wild Sea Catch zawiera 0,2% tauryny, co w zupełności pokrywa zapotrzebowanie kota na ten cenny aminokwas. Minerały w karmie mają postać chelatów,  co sprawia, że są łatwe przez organizm kota do wchłonięcia. Formuła zawiera żywe kultury bakterii. Ponieważ karma przeznaczona jest dla kotów na każdym etapie życia ma postać bardzo drobnego granulatu, który z łatwością pobierają nawet małe kocięta. Moje spore doświadczenie w sprzedaży karmy pozwala pokusić się o opinię formuły, jako smakowitej, co potwierdza stale rosnące grono  jej odbiorców. W mojej ocenie karma z całą pewnością zasługuje na miano holistycznej.

1st Choice Adult Cat Active or Finicky Chicken Formula

   
            Właścicieli i opiekunów wybrednych kotów zapraszam do zapoznania się z formułą Finicky kanadyjskiego producenta karm 1st Choice. W stałej ofercie Zwierzaczka karma pozostaje od wielu lat. Duża jej popularność i dobre doświadczenie moich klientów pozwala mi rekomendować tę karmę, jako świetną propozycję dla kotów niejadków, wybrednych i wrażliwych.
Dwa pierwsze składniki karmy stanowią mięsa. Świeże mięso w procesie dehydratyzacji zmniejszy swój ciężar i zapewne nie będzie już głównym składnikiem, jednak mączka z kurczaka, na drugiej pozycji pozwala nam mieć pewność że główne najwięcej białka w karmie pochodzi ze źródeł zwierzęcych. Mączka mięsna jest koncentratem białka i w stosunku do świeżego mięsa zawiera go 300%. Drugim koncentratem białka zwierzęcego jest śledź na dalszej pozycji, który dodatkowo jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów omega.
1st Choice Finicky nie jest karmą bezzbożową. Jej wyważona analiza chemiczna klasyfikuje formułę jako dobrą alternatywę dla kotów źle znoszących diety wysokobiałkowe. Użyte do produkcji zboża są pełnowartościowymi komponentami, bezglutenowymi, nie poddanymi wcześniej procesom technologicznej obróbki.
Według ostatnich zaleceń koty powinny dostawać karmę zawierającą taurynę, w przeliczeniu na kilogram suchej masy: min 1200 mg w pokarmie suchym. 1st Choice Finicky zawiera w swoim składzie 2300mg/kg tego niezbędnego kotom aminokwasu. Tak duża ilość tauryny w karmie pełni dodatkowo funkcje ochronne przed czynnikami toksycznymi. W pokarmach dla kotów powinny znajdować się długołańcuchowe niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Aby zwiększyć zawartość tych kwasów w diecie, szczególnie kwasów z rodziny n-3, podajemy kotom karmy ze świeżym olejem rybnym, jaką jest właśnie formuła Finicky. Produkty te zawierają dużo długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych bardzo podatnych na utlenianie (jełczenie).  Badania dowiodły, że dodatkowe dawki  tauryny są skuteczną ochroną tłuszczy przed utlenianiem i jełczeniem.
1st Choice Finicky zawiera formułę Dental Care System w postaci zielonej herbaty znanej ze swych właściwości bakteriobójczych oraz mięty i pietruszki, które pomagają kontrolować rozwój mikroflory.
Zachęcam do zakupu

Podkategorie

Jesteś tutaj: Start PREZENTACJE