Pozew przeciwko Nestlé Purina PetCare Company: Karma zabijająca tysiące zwierząt

         
           5 lutego Frank Lucido złożył pozew w U.S. District Court in the Northern District of California przeciwko Nestlé Purina PetCare Company twórcy popularnej karmy dla zwierząt, twierdząc, że tysiące psów zachorowało lub zmarło po jej zjedzeniu.
Lucido twierdzi, że karmił swoje trzy psy karmą Beneful. W krótkim okresie czasu, dwa z nich zachorowały a jeden zmarł.
 
 
Krótko po rozpoczęciu diety, jego 4-letni owczarek niemiecki zaczął tracić futro i wydzielał dziwny zapach. Wkrótce zachorował i stwierdzono u niego krwawienie wewnętrzne. Przeżył, ale nadal ma problemy zdrowotne. Pięć dni później jego 8-letni angielski buldog został znaleziony martwy w ogrodzie. Zgon nastąpił z powodu krwawienia wewnętrznego z wątroby. Ostatni pies Lucido, 11-letni labrador, jest również chory i jest w trakcie leczenia.
 
Jeden z zarzutów dotyczy faktu, że Nestle produkuje pokarmy suche dla psów, które zawierają substancję toksyczną dla zwierząt, glikol propylenowy. Jest to związek chemiczny stosowany przeciw zamarzaniu silników samochodowych. Na stronie internetowej Purina stwierdza, że glikol propylenowy jest dodatkiem do żywności, który jest używany w ludzkich produktach spożywczych i jest dopuszczony do produkcji ludzkiej żywności przez FDA.
 
Pozew twierdzi również , że produkty dla psów tworzone przez Nestle zawierają silnie toksyczne i rakotwórcze toksyny wytwarzane przez grzyby, które występuje w ziarnach (mikotoksyny).
 
Jeffrey B. Cereghino, prawnik reprezentujący Lucido, powiedział NBC News: ?Winne zatrucia psów są glikol propylenowy i mykotoksyny znalezione w karmie?.
 
Lucido twierdzi, że w ciągu ostatnich czterech lat, było ponad 3000 skarg on-line o zachorowaniach i zgonach psów żywionych karmą Beneful. Psy te wykazywały podobne symptomy, w tym objawy nieprawidłowej pracy żołądka, krwawienia wewnętrzne w wyniku zaburzeń funkcjonowania wątroby lub jej niewydolności, wymioty, biegunki, odwodnienie, utrata masy ciała, drgawki i niewydolność nerek.
 
To nie jedyny pozew z jakim boryka się w ostatnim czasie Nestlé Purina PetCare Company. W sprawie rozstrzygniętej w maju Purina zgodziła się stworzyć fundusz 6.500.000 dolarów , by zrekompensować straty właścicieli zwierząt, którzy twierdzili, że ich zwierzęta były w mdłości karmione ich produktami. Urzędnicy Food and Drug Administration powiązali ten fakt z ponad 1000 zgonów psów i ponad 4800 chorobami tych zwierząt.
 
Według ABC News, pozwy przeciwko Nestle Purina były kierowane od lat. Adwokat James Young poinformował, że prawnicy z całego kraju zaczęli łączyć fakty. James Young powiedział ABC: ?To wszystko Beneful karma. To wspólny mianownik. Statystycznie rzecz biorąc, fakt, że to wiele psów zostało dotknięte tymi samymi objawami, a były karmione tą samą marką karmy jest bardzo przekonujące.?
 
?Wierzymy, że pozew jest bezpodstawny i zamierzamy aktywnie bronić się i naszej marki?, głosi oświadczenie Nestle Purina.
 
 
Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW Pozew przeciwko Nestlé Purina PetCare Company: Karma zabijająca tysiące zwierząt