'Niedźwiedź- przynęta'. Masakryczna zabawa sponsorowana przez Royal Canin

http://www.digitaljournal.com/article/354979W kwietniu 2013 w czasie trwania wystawy psów w Ukrainie odbyła się brutalna 'zabawa' , w której psy myśliwskie polowały na przynętę w postaci uwiązanego łańcuchem żywego niedźwiedzia. Nielegalna impreza sponsorowana była przez największego producenta karm dla psów i kotów Royal Canin.
Film pokazuje przykutego i brutalnie atakowanego przez psy niedźwiedzia. Dramat zwierzęcia trwa 2 godziny i 58 minut. Podczas konkursu ruchy niedźwiedzia są kontrolowane przez trzech mężczyzn , którzy ciągną łańcuchy i ograniczczają ruchy i reakcje zwierzęcia. Spanikowany niedźwiedź nie może w żaden sposób bronić się, gorączkowo toczy pianę z pyska. Z boku, sędzia przyznaje punkty dla każdego właściciela psa. Punktowana jest agresywność psa. Banery i nagrody pokazane na filnie mówią o tym , kto sponsoruje bestialską zabawę. Trofea przynawane są właścicielom najbardziej agresywnych psów.

Takie konkursy są organizowane co najmniej cztery do sześciu razy w roku i odbywają się w specjalnych obozach szkoleniowych dla psów myśliwskich na Ukrainie. Organizacja Four Paws dodaje, że ma "dowody, że Royal Canin sponsorował kilka z tych makabrycznych widowisk w ciągu ostatnich miesięcy."
Pomimo wielokrotnych próśb o spotkanie, Four Paws twierdzi, że Royal Canin odmówił omówienia sprawy, ale nie było problemu uzyskać oświadczenie globalnego dyrektor Corporate Affairs, Hervé MARC:

"Wydaje się, że te zdjęcia zostały wykonane podczas wystawy w Dubovy Gay na Ukrainie, w dniu 27 kwietnia do 28 2013. Nasi koledzy z Ukrainy potwierdzają, że ??reklamowaliśmy swoją markę jednym transparenterm, a sponsorowaliśmy dwa puchary, pozostałe produkty na wystawie były bezpłatnymi próbkami."

Four Paws Ukraina:

Royal Canin odpowiedział, że tylko sponsoruje dwa trofea, ale zdjęcia pokazują, że ich liczba jest zdecydowanie inna. Firma RC promuje się zasadą, "Poszanowanie zwierzęcej natury psów i kotów" i umieszcza "dobre samopoczucie"zwierząt w centrum filozofii swojej firmy. Poprzez sponsorowanie przerażającej zabawy, w której przynętą jest niedźwiedź Royal Canin przyczynia się do zmniejszenia pogłowia dzikich zwierząt, jakimi są niedźwiedzie brunatne i degraduje je do rangi zwierząt drugiej kategorii. Dr. Amir Khalil dodaje , że 'niedźwiedź-przynęta' jest zabawą nielegalną na Ukrainie, "Niedźwiedź brunatny jest chroniony przez prawo, powiedział, i wszelkie działania, które powodują ból i cierpienie niedźwiedzia w niewoli jest zabronione."Nikt, komu zależy na dobrostanie zwierząt nie podejmuje się obsługi lub sponsorowania działań, które krzywdzą zwierzęta. Polityka RC obejmuje sponsorowanie działań , które stanowią zagrożenie dla zdrowia zwierząt, długość ich życia, dobrostanu. Ten, komu zależy na dobrostanie zwierzat podejmuje wszelkie działania marketingowe, które sprzeciwiają się i dążą do zakazania takiej polityki.Dr. Amir Khalil : Ten przykuty niedźwiedź szarpie się, ale jego próby obrony kontrolowane sa przez trzech mężczyzn. Zatrzymują go na łańcuchu, aby uniemoźliwić obronę niedźwiedzia i by nie zranił psy.
Rozgrywki 'niedźwiedź - przynęta' są często organizowane w Ukrainie. Jako przynętę w bestialskiej zabawie użwane są młode niedźwiedzie często zabrane od matki w młodym wieku. W zeszłym roku, Four Paws odkrył i ostatecznie uratował misia imieniem Nastia. Te, których nie da się uratować żyją w małych klatkach z betonową posadzką i opuszczają je tylko podczas okrutnej zabawy właścicieli psów myśliwskich. Czesto te młode misie są niedożywione, by były słabe i nie stanowły zagrożenia dla psów.
Dr Khalil uważa, że odpowiedź producenta żywności dla zwierząt Royal Canin nie jest żadnym zadośćuczynieniem, bo werbalne odżegnanie się od sponsoringu nie więcej niż dwóch pucharów nie są ani prawdziwe, ani wystarczające.
Organizacja Four Paws zwraca się do społeczeństwa, aby wysyłać listy protestacyjne do Royal Canin.

Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW Masakryczna zabawa sponsorowana przez Royal Canin