Karma wykonana z piór! ?Brawo? dla Royal Canin
- Szczegóły
- Małgorzata Olejnik
Który pies chce jeść pióra?
Niedawno rozmawiałem z Levy Keith- prezesem Royal Canin USA, Brend managerem marki Royal Canin . Potrzebowałem powtórki, gdy usłyszaem, że marka ma produkty spożywcze dla psa, w produkcji których wykorzystywane są pióra kurze. Podobno spora ich część to karmy dla psów z alergią.
Rozmowa Marc E. Babej z Keith Levy z prezesem Royal Canin
Marc E. Babej: Jak ma się Royal Canin?
Keith Levy: Marka powstała w 1968 roku. Założona została przez francuskiego lekarza weterynarii Jeana Cathary. Zmęczony powtarzającymi się egzemami zdał sobie sprawę, że potrzebuje da swoich pacjentów lepszego odżywiania.
Od samego początku, postanowił umieścić psa w centrum procesu innowacji. Zarabianie nie było jego priorytetem - chciał złamać kod na psie żywienie. Fundament działalności został zbudowany na zlecenia hodowców i ekspertów. Tak mamy się na rynku do dnia dzisiejszego.
Marc E. Babej: ?Pies w centrum procesu innowacji" Powiedz mi więcej o tym.
Keith Levy: Żyjemy w przekonaniu, że zwierzęta są całkiem różne od ludzi i mają różne potrzeby żywieniowe. Wielu konsumentów przenosi swoje zwyczaje w życie ulubieńca. Tak na przykład, jeśli jedzą żywność ekologiczną, chcą karmić swoje zwierzęta żywnością ekologiczną również. Albo chcą , by ich jedzenie ładnie wyglądało, więc również psu kupują fantazyjne kształty krokietów. Dla innych najważniejsze jest mięso, jako pierwszy składnik. My bardziej niż na składnikach koncentrujemy się na wynikach u zwierząt. Jesteśmy w stanie dostarczyć wspaniałe białka z soi lub z innych komponentów.
Jeśli ktoś oczekuje od nas tylko zrównoważonego, odżywczego posiłku wykorzystujemy wiele możliwości. Dietetyka u nas przedstawia zupełnie nowy poziom. Dla nas terminy takie, jak "ekologia" są bez znaczenia, bo zaczynamy specyficznych potrzeb poszczególnych zwierząt , jak choćby perski kot? Albo pies z alergiami pokarmowymi? Great Dane ma zupełnie inny układ pokarmowy niż Yorkie. Oferujemy żywność dla specyficznych potrzeb konkretnych zwierząt i podczas, gdy inne firmy obniżają ilość formuł, my je dodajemy. Mamy około 110 różnych samodzielnych receptur weterynaryjnych.
Na przykład robimy jedzenie o nazwie HT42D. Jest to specjalnie zaprojektowany posiłek dla suk hodowlanych. Z żywności, takich jak ta można stworzyć historię, która jest bardzo trudna, by ją powielać. Podnosimy poprzeczkę do takiego poziomu, że większość innych ofert żywności nie może się z nami nawet porównać.
Marc E. Babej: Jak te różnice odzwierciedlają się w cenach?
Keith Levy: Royal Canin jest w górnym segmencie rynku. Kilka marek jest jednak droższych od nas. Odnosi się to również marek weterynaryjnych. Wiele z naszych produktów wymaga recepty od weterynarza.
Marc E. Babej: W waszej formule Anallergenic używacie piór kurzych, jako głównego źródła białka. Brzmi całkiem sprzeczne z intuicją. Skąd ten pomysł?
Keith Levy: Ten produkt był dziesięć lat w badaniu, rozwoju i zaprojektowany został w celu rozwiązania bardzo konkretnej potrzeby. Niektóre psy mają intensywne reakcje alergiczne na niektóre rodzaje białek. Zdrowy rozsądek każe rozważyć wyeliminowanie wielu komponentów i skoncentrowaniu się na określonych składnikach . Mniej składników minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej. Ale niektóre psy nie reagują nawet na diety eliminacyjne. Anallergenic idzie krok dalej ? sięga po zupełnie inne źródła białka.
Mamy zespół we Francji, który podróżuje po świecie, aby odnajdywać składniki. W tym przypadku jest to mączka z piór. Jest odżywcza, wystarczy poprawić jej smakowitość . W tym przypadku, musimy być bardzo ostrożni, aby nie wywołać reakcji alergicznej. Szukamy wielu różnych źródeł białka do naszych produktów spożywczych: sojowego poddawanego hydrolizie, a do produkcji naszych produktów spożywczych w Chinach używamy robaki. Próbowałem nawet kilka krokietów wykonanych z mączki robaka. Smakowało bardzo dobre. Tak więc nasze podejście wykracza nawet poza pióra.
Marc E. Babej: Pióra; mączka z robaków - dlaczego nie szukacie źródeł białka w mięsie?
Keith Levy: To kolejny ważny aspekt. Trwałość żywności. Dla naszej spółki macierzystej, Mars , a dla Royal Canin, trwałość jest ważną kwestią. Istnieje ponad 150 milionów psów i kotów w samych Stanach Zjednoczonych, z tendencją wzrostową. W końcu będziemy mieć problemu ze znalezieniem białka dla ludzkiego łańcucha pokarmowego. Dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł białka, używamy czegoś, co w przeciwnym razie kończy się na składowisku. To jest dobre z dwóch punktów widzenia: nie jesteśmy konkurentami dla ludzkiego łańcucha pokarmowego i zmniejszamy ilość odpadów , a przy tym pozyskujemy pożywne białko .
Marc E. Babej: Czy również dlatego tak niekonwencjonalnie zdobywacie bialko , bo jest taniej?
Keith Levy: Możesz być zaskoczony, ale mączka z piór jest rzeczywiście tańsza, ponieważ nie hydrolizujemy jej do poziomu aminokwasów, co jest kosztownym procesem. W zeszłym roku mieliśmy kłopoty z uzyskaniem od dostawców wystarczających ilości mączki z piór.