Karma wykonana z piór! ?Brawo? dla Royal Canin

 

Marc E. Babej 

Który pies chce jeść pióra?

Niedawno rozmawiałem z Levy  Keith-  prezesem Royal Canin USA, Brend managerem  marki Royal Canin . Potrzebowałem powtórki,  gdy usłyszaem, że marka ma produkty spożywcze dla psa, w produkcji których wykorzystywane są pióra kurze. Podobno spora ich część to karmy dla psów z alergią.

Rozmowa Marc E. Babej z Keith Levy z prezesem Royal Canin

Marc E. Babej:  Jak ma się Royal Canin?

Keith Levy: Marka powstała w 1968 roku. Założona została przez francuskiego lekarza weterynarii Jeana Cathary. Zmęczony powtarzającymi się egzemami zdał sobie sprawę, że potrzebuje da swoich pacjentów  lepszego odżywiania.

Od samego początku, postanowił umieścić psa w centrum procesu innowacji. Zarabianie nie było jego priorytetem - chciał złamać kod na psie  żywienie. Fundament działalności został zbudowany na zlecenia hodowców i ekspertów. Tak mamy się na rynku do dnia dzisiejszego.

Marc E. Babej:  ?Pies w  centrum procesu innowacji" Powiedz mi więcej o tym.

Keith Levy:  Żyjemy  w przekonaniu, że zwierzęta są całkiem różne od ludzi i mają różne potrzeby żywieniowe. Wielu konsumentów przenosi swoje zwyczaje  w życie ulubieńca. Tak na przykład, jeśli jedzą żywność ekologiczną, chcą karmić swoje zwierzęta żywnością ekologiczną również. Albo chcą , by ich jedzenie ładnie wyglądało, więc również psu kupują fantazyjne kształty krokietów. Dla innych najważniejsze jest  mięso, jako pierwszy składnik. My bardziej niż na składnikach  koncentrujemy się na wynikach u zwierząt.  Jesteśmy w stanie dostarczyć wspaniałe białka z soi lub z innych komponentów.

Jeśli ktoś oczekuje od nas tylko zrównoważonego, odżywczego posiłku wykorzystujemy wiele możliwości. Dietetyka u nas przedstawia zupełnie nowy poziom. Dla nas terminy takie, jak "ekologia" są bez znaczenia, bo zaczynamy  specyficznych  potrzeb poszczególnych zwierząt ,  jak choćby perski kot? Albo pies z alergiami pokarmowymi? Great Dane ma zupełnie inny układ pokarmowy niż Yorkie. Oferujemy żywność dla specyficznych potrzeb konkretnych zwierząt i podczas,  gdy inne firmy obniżają ilość formuł, my je dodajemy. Mamy około 110 różnych samodzielnych receptur weterynaryjnych.

Na przykład robimy jedzenie o nazwie HT42D. Jest to specjalnie zaprojektowany posiłek dla suk hodowlanych. Z żywności, takich jak ta można stworzyć historię, która jest bardzo trudna, by ją  powielać. Podnosimy poprzeczkę do takiego  poziomu, że większość innych ofert żywności nie może się z nami nawet  porównać.

Marc E. Babej:  Jak te różnice odzwierciedlają się w cenach?

Keith Levy:  Royal Canin jest w górnym segmencie rynku. Kilka marek jest jednak  droższych od nas.  Odnosi się to również marek weterynaryjnych. Wiele z naszych produktów wymaga recepty od weterynarza.

Marc E. Babej:  W waszej formule Anallergenic  używacie piór kurzych,  jako głównego źródła białka. Brzmi całkiem sprzeczne z intuicją. Skąd  ten pomysł?

Keith Levy:  Ten produkt był dziesięć lat w badaniu, rozwoju i zaprojektowany został w celu rozwiązania bardzo konkretnej potrzeby. Niektóre psy mają intensywne reakcje alergiczne na niektóre rodzaje białek. Zdrowy rozsądek każe rozważyć wyeliminowanie wielu komponentów  i skoncentrowaniu  się na określonych składnikach . Mniej składników minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej. Ale niektóre psy nie reagują nawet na diety eliminacyjne.  Anallergenic idzie krok dalej ? sięga po zupełnie inne źródła białka.

Mamy zespół we Francji, który podróżuje po świecie, aby odnajdywać  składniki. W tym przypadku jest to mączka z piór. Jest odżywcza, wystarczy  poprawić jej smakowitość . W tym przypadku, musimy być bardzo ostrożni, aby nie wywołać reakcji alergicznej. Szukamy wielu różnych źródeł białka do naszych produktów spożywczych:  sojowego poddawanego  hydrolizie, a do produkcji  naszych produktów spożywczych w Chinach używamy robaki. Próbowałem nawet kilka krokietów wykonanych z mączki robaka. Smakowało bardzo dobre. Tak więc nasze podejście wykracza nawet poza pióra.

Marc E. Babej:  Pióra; mączka z robaków - dlaczego nie szukacie źródeł białka w mięsie?

Keith Levy:  To kolejny ważny aspekt. Trwałość żywności. Dla naszej spółki macierzystej, Mars , a dla Royal Canin, trwałość jest ważną kwestią. Istnieje ponad 150 milionów psów i kotów w samych Stanach Zjednoczonych, z tendencją wzrostową. W końcu będziemy mieć problemu ze znalezieniem białka dla ludzkiego łańcucha pokarmowego. Dzięki zastosowaniu alternatywnych źródeł białka, używamy czegoś, co w przeciwnym razie kończy się na składowisku. To jest dobre z dwóch punktów widzenia:  nie jesteśmy  konkurentami dla ludzkiego łańcucha pokarmowego i zmniejszamy  ilość odpadów , a przy tym pozyskujemy pożywne białko .

Marc E. Babej:  Czy również dlatego tak niekonwencjonalnie zdobywacie bialko , bo jest taniej?

Keith Levy:  Możesz być zaskoczony, ale mączka z piór  jest rzeczywiście tańsza, ponieważ nie hydrolizujemy  jej do poziomu  aminokwasów, co jest kosztownym procesem. W zeszłym roku mieliśmy kłopoty z uzyskaniem od dostawców wystarczających ilości mączki z piór.  

Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW Karma wykonana z piór! ?Brawo? dla Royal Canin