Inauguracja gabinetu terapii naturalnych

Drodzy przyjaciele, znajomi, szanowni Klienci, wszyscy zainteresowani”psiarze”, “kociarze”, hodowcy, opiekunowie zwierząt.

Zapraszamy do nas 26 października 2019r. Tego dnia uroczyście zainaugurujemy nową, specjalistyczną działalność Zwierzaczka- gabinet terapii naturalnych.Zapraszamy na miłe spotkanie przy lampce wina I dobrym ciastku. Chcemy Państwu przybliżyć zagadnienie leczenia akupunkturą I pijawkami w odniesieniu do naszych zwierząt. Będzie możliwość porozmawiania z naszymi specjalistkami naturoterapii, zasięgnąć porad dietetycznych oraz zdobyć informację przy jakich schorzeniach oraz w jakich sytuacjach możemy pomóc naszym pupilom terapiami naturalnymi, poznać naszą filozofię holistycznej drogi do zapewnienia im dobrostanu,obejrzeć gabinet I dokonać zakupów .Za udział w evencie nie trzeba płacić. Rozpoczniemy o godzinie 10 I będziemy do Państwa dyspozycji do godziny 14.Zapraszamy na sobotę w Zwierzaczku.Wrocław, ul. Zaporoska 39b.

XXI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) we Wrocławiu

   Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych zagościła już na stałe w kalendarzach wszystkich miłośników psów z Wrocławia i okolic, a szczególnie hodowców i właścicieli, przyjeżdżających nawet z zagranicy, aby wziąć udział w tej ważnej kynologicznej imprezie, która już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się we Wrocławiu. Podobnie, jak w latach ubiegłych wystawa zorganizowana została na Stadionie Olimpijskim. Tego roku w dniach 28-29.09.2013r.

Fotorelacja>>

World Cat Show - Poland Poznań 2011

Zdjęcia udostępnił nam Pan Piotr Kisielewski - wyłączny importer kanadyjskich karm 1st Choice, Pronature. Dzięki.

Ostrava Wystawa Kotów w industrialnym klimacie Vitkowic

               

 Wystawa kotów rasowych w Osrtavie zaskoczyła nas od pierwszej chwili. Dalekie były nasze dotychczasowe doświadczenia od miejsca, które miało stać się 'wybiegiem' dla kocich piękności.

Industrialny krajobraz wokół nas raczej kojarzył się z końcem świata niż z estetyką kotowatych.Z pewnością świetna scenografia do horroru, nie koniecznie na koci show.

Kompleks XIX wiecznych budowli Vitkowic  w scenerii których odbyła się wystawa to pozostałości po kombinacie górniczo- hutniczym.Pierwszy piec tej huty ruszył w 1823 roku i pracował do 1998 r, w którym przedsiębiorstwo zostało zamknięte.

Zakład od roku 1998 jest nieczynny, ale wyjątkowość tego miejsca została zachowana. W swoich świetlanych czasach kombinat zatrudniał jednocześnie 5 tys ludzi.

Ostrawa jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można zobaczyć XIX wieczną potęgę przemysłu górniczo-hutniczego.

Jest to jedyny dochowany, bezpośredni ciąg technologiczny, na który składa się szyb wydobywczy, koksownia oraz huta.

Od roku 2002 czeskie Vitkowice Dolne to Zabytek Kultury Narodowej .

W sierpniu 2007 roku Dolny region Vitkowic udostępniono zwiedzającym.

Przechadzając się pomiędzy tymi monumentalnymi gigantami z żelaza zdaje się słyszeć wciąż oddech buchających pieców huty.

Spacerując pod dziesiątkami metrów rurociągów, pod stalowymi stożarami można zastanawiać się nad fenomenem tego industrialnego dziedzictwa kulturowego Vitkowic.

Pół miliarda koron, które UE dała na realizację projektu Nowe Vitkowice przeznaczone zostały na przebudowę rotundy , w której niegdyś znajdował się ciekły gaz.

Budowla ma 70 metrów średnicy i 33 metry wysokości.

 

Cała nowa architektura , która weszła do kombinatu wraz z projektem nie kłóci się ze stylem sprzed wieku.

Czesi powoli przyzwyczajają się, że tu jest serce kultury Ostrawy  Nam nie łatwo było w to uwierzyć. Dopiero przybywający zwiedzający pozwolili nam się o tym przekonać.

Nie często mamy okazję znaleźć się we wnętrzu zbiornika gazowego. Wewnątrz rotundy na trzech piętrach dziś są galerie i powierzchnie wystawowe.

A kocie piękności ... tak samo piękne tu, jak i wszędzie indziej , tak samo kochane przez wszystkich.

Koty nie mają problemu z zaakceptowaniem innego otoczenia.

Rywalizacja rozgrywa się , jak wszędzie indziej.

Spokojne i opanowane...

Znudzone...Senne...

 

 

W swoim ciepłym łóżeczku...Lub w cicho bujającym hamaczku...

 

 Czasami spokój zakłóci jakiś futrzak ...


 

 

 Dyndające trofeum...

 

 

 Ale zawsze można liczyć na opiekuńcze ręce...

 

 

Niosące bezpieczeństwo w ciepłym kocyku.

 

 

 

 

 

 

 

 

XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) we Wrocławiu

XX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) we Wrocławiu   

 Dzień 29 września 2012 roku przywitał wszystkich miłośników psów piękną pogodą. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu od rana panował wielki ruch. Tłumy wystawców wraz ze swoimi psimi pięknościami, personel stoisk handlowych oraz wszyscy zainteresowani (często również ze swoimi psami) przybyli na dwudziestą już międzynarodową wystawę psów rasowych w naszym mieście.

Zapraszamy na fotorelację z wystawy>>

Zwierzaczkowa ekipa

    
 
      Zwierzaczek, jako sklep zoologiczny funkcjonuje w branży od 1999 roku.  W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty i usługi najwyższej jakości. Ekipa zwierzaczka to profesjonalnie przygotowany personel z wykształceniem medycznym i weterynaryjnym. Jesteśmy też pasjonatami, właścicielami zwierząt i wieloletnimi hodowcami. Pracujemy z pasją, dlatego ZWIERZACZEK  jest miejscem niezwykłym. ZWIERZACZEK to sklep z duszą, gdzie spotykają się jedynie dobrzy ludzie. Ludzie kochający zwierzęta. Tu zawsze dyskutuje się o psach, kotach i ich sprawach. Naszą ambicją jest pomóc klientowi w jego kłopotach dotyczących żywienia, pielęgnacji i psychologii pupila. Mamy duże doświadczenie i głęboką i rzetelną wiedzę, którą stale pogłębiamy. W zakresie naszej oferty organizujemy też szkolenia o tematyce kynologicznej .
Małgorzata Olejnik
 
    W zakres naszej oferty  wchodzi poradnictwo żywieniowe.  W doborze najodpowiedniejszej diety i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb psa/kota doradza specjalista dietetyk Małgosia Olejnik. Ma wykształcenie medyczne. Na Akademii Medycznej pobierała nauki w zakresie Zasad Żywienia i Dietetyki Stosowanej. Pasjonacko od lat pogłębia  wiedzę w zakresie dietetyki weterynaryjnej. Uczestniczy w sympozjach, wykładach, szkoleniach prowadzonych przez autorytety naukowe w zakresie żywienia zwierząt towarzyszących. Swoją wiedzę pogłębia też uczestnicząc w wystawach psów i kotów rasowych w Polsce i Europie. Doświadczenia, którymi dzielą się zaprzyjaźnieni hodowcy są wiedzą nie do przecenienia. Sama od lat żywi  najlepiej, jak umie pięć swoich psów. Są to Zosia- yorkshire terrier, Staś i Edytka- biewer yorshire terriery i dwa kundelki - Sami i Yoco. W domu mieszka z nią też pięć szynszyli.
Jest wielką orędowniczką zdrowego, naturalnego żywienia naszych zwierząt. Sama jest doświadczonym 'barferem'. BARF jest jej "żywiołem". Prowadzi szereg szkoleń w tym właśnie temacie. Jest autorką pierwszej w Polsce poradnikowej książki "Pies na diecie BARF". Jej artykuły spotkać możemy w prasie branżowej, specjalistycznej i ogólnopolskiej.
 
Karmy, które Państwu proponuje są wybierane pod kątem ich składów. Nigdy nie kieruje się w wyborze produktów znanym logo czy marką. Nie jest  importerem żadnej marki, co daje Państwu większą pewność, że jest sprzedawcą obiektywnym, nie uwikłanym w zależności marketingowe. W swojej ofercie skupia karmy organiczne, biologicznie odpowiednie, ekologiczne i holistyczne. Najlepsze karmy z całego świata oraz komponenty potrzebne do żywienia naturalnego.

 
 
 
 AnnaSara Neka Bober
Wielka miłośniczka psów, którym poswięca się bez reszty. Kynolog przez duze K.  Pasjonatka w dziedzinie dietetyki. Nieugięta orędowniczka naturalnego zywienia i diet naturalnych, z ogromną wiedzą i doswiadczeniem w stosowaniu diety BARF. Prywatnie opiekunka i włascicielka ośmiu psów w typie pierwotnym. Aktywnie wkręcona w psie zaprzęgi. W zwierzaczku konsultantka dietetyczna i doradca zywieniowy słuząca radą na codzień. Sympatyczna, mądra i cierpliwa "barf-expertka", której warto zaufac.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Marcin Matuszak
W zakresie zoopsychologii porady w Zwierzaczku świadczy Marcin Matuszak. Jest absolwentem  Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt .Uzyskał kwalifikacje w zawodzie zoopsychologa oraz w zakresie naturalnych metod szkolenia psów, terapii zachowań i tresury zwierząt, Marcin jest pomysłodawcą i założycielem szkoły Happy Dog. Od lat związany jest z psim i kocim światem. Na codzień pracuje z manatami we wrocławskim afrykarium. Jego motto zawodowe brzmi: Nie sztuką szkolić fizycznie, sztuką jest znalezienie wspólnego porozumienia i dążenie do wspólnej pozytywnej relacji.
Jako jedyny w Polsce w chwili obecnej czynny zawodowo instruktor szkoleń psów, miał okazje pracować podczas treningów ze słoniami, żyrafami, nosorożcami, kotikami. Z jego doświadczeń i pomocy korzystają ogrody zoologiczne w całej Europie. Często zapraszany jest do pomocy w sytuacjach ekstremalnych,trudnych i wyjątkowych. 
Prywatnie Marcin mieszka z trzema owczarkami belgijskimi : Taiga, Laguna i Buba, sznaucerem olbrzymim Tigrą i dobermanem - Spacją. W domu jest też sześć kotów: dwa dachowce i cztery maine coony  oraz żółwie, królik, jaszczurki, aleksandreta obrożna,  zeberki i jeż pigmejski.
 
 
 Marzena Muc i Anna Tubicz
tworzą zespół gabinetu Balanse Animal. Od lat zafascynowane możliwościami naturalnych metod wpływu na zdrowie, , samopoczucie i dobrostan w życiu człowieka i zwierzat. Od wielu lat szkolą się w temacie zdrowia człowieka i zwierząt, zarówno w pojęciu zachodnim, chińskim i wschodnim jak i bioenergetycznym. Za nimi wiele godzin warsztatów oraz zajęć praktycznych w gabinetach uznanych terapeutów. W kręgu ich zainteresowania leży też  akupunktura , hirudoterapia, które sa w stanie odzyskac i zatrzymac równowagę, harmonię i balans w pracy całego organizmu ,uczą dbać o zdrowie bez konieczności stosowania szkodliwych metod.
 
  W Zwierzaczku razem z nami  na stałe rezydują: Zosia- suczka rasy Yorkshire Terrier, Stasiu i Edytka -Biewer Yorkshire Terriery, Neo ,Nanka, Nina- przepiekne i madre szynszyle, bardzo ich wszystkich kochamy
 
 
 Zosia
 
 
 
 
 
 
 
 
 Stasiek i Edytka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Neo
 Nina
Nana

Podkategorie

Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW Zwierzaczek