XXI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) we Wrocławiu

   Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych zagościła już na stałe w kalendarzach wszystkich miłośników psów z Wrocławia i okolic, a szczególnie hodowców i właścicieli, przyjeżdżających nawet z zagranicy, aby wziąć udział w tej ważnej kynologicznej imprezie, która już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się we Wrocławiu. Podobnie, jak w latach ubiegłych wystawa zorganizowana została na Stadionie Olimpijskim. Tego roku w dniach 28-29.09.2013r.


Już od wczesnych godzin na terenie wystawy panował duży ruch. Wystawcy musieli najpierw zgłosić swoje psy i odebrać identyfikatory, a później znaleźć dogodne miejsce, najlepiej blisko swojego ringu, aby tam rozbić namioty i ustawić swój sprzęt. Rozstawiane były także stoiska handlowe.
O godzinie dziesiątej rozpoczęło się sędziowanie psów, zaczęli też gromadzić się odwiedzający, w większości rodziny z dziećmi. Początek dnia rozpoczął się dość zimno i ponuro, dopiero później wyjrzało słońce. Ale i tak było dużo chłodniej niż w poprzednich latach o tej porze. Jednak wystawcy nie mogli narzekać na brak gorących emocji.
Jak zawsze, ocenianie psów przebiegało według ustalonego porządku, na początku psy, później suki z poszczególnych grup (baby, szczeniąt, młodzieży, pośrednia, otwarta, użytkowa, championów, weteranów) w każdej rasie. Zwycięzcy z poszczególnych ras konkurowali ze sobą w ringu honorowym o zwycięstwo grupy, a później wystawy. Najpiękniejszym psem wystawy został pekińczyk FAN FAN z JasmínovéRokle, zaraz za nim był jamnik szorstkowłosy standardowy i siberian husky. Oprócz tego przeprowadzone były wybory Najpiękniejszego Baby, Najpiękniejszego Szczenięcia, Najpiękniejszego Juniora, Najpiękniejszego Weterana, Najpiękniejszego Psa Ras Polskich, Najpiękniejszej Pary Psów oraz Zwycięzców poszczególnych grup (więcej wyników na http://www.zkwp.wroclaw.pl/).
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ?Najbardziej dobrana para ? kobieta i pies", gdzie można było podziwiać niezwykłą pomysłowość i kreatywność pań. Zaprezentowały się m.in. Japonka i akita inu, kobieta ? myśliwy i gończy polski czy ?dziewczyna z gór" i czechosłowacki wilczak. Odbywały się także pokazy ratownictwa z udziałem psów, sportów kynologicznych i inne.
Bogactwo przeróżnych, czasem bardzo rzadkich, ras psów, wspaniała atmosfera, moc pozytywnych wrażeń, przemili ludzie i dobra organizacja wystawy sprawiają, że każdy miłośnik psiaków, który choć raz przyjedzie na ?międzynarodówkę" do Wrocławia, będzie chciał tu wracać każdego roku.

australian cattle dog

 

bearded collie

 

 

border collie

 

 

 

border i jamnik

 

 

buldozek francuski

 

 

chart afganski

 

 

collie

 

czechoslowacki wilczak

 

 

Owczarek szkocki krótkowłosy

 

mlody prezenter grupa mlodsza

 

nova scotia duck tolling retriever - toller

 

odpoczynek po wystawie

 

 

owczarek niemiecki 

 

 

owczarek podhalanski

 

owczarek staroniemiecki z grupy ratowniczej 

 

owczarek belgijski - malinois

 

podskoki suczki sheltie

 

sheltie

 

slalom

 

 

suczka collie

 

 

sztuczki

 

welsh corgi

 

zwierzaczek

Jesteś tutaj: Start PRAKTYKI KONCERNÓW Zwierzaczek Wystawy XXI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB) we Wrocławiu