Zwierzaczkowa ekipa

    
 
      Zwierzaczek, jako sklep zoologiczny funkcjonuje w branży od 1999 roku.  W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty i usługi najwyższej jakości. Ekipa zwierzaczka to profesjonalnie przygotowany personel z wykształceniem medycznym i weterynaryjnym. Jesteśmy też pasjonatami, właścicielami zwierząt i wieloletnimi hodowcami. Pracujemy z pasją, dlatego ZWIERZACZEK  jest miejscem niezwykłym. ZWIERZACZEK to sklep z duszą, gdzie spotykają się jedynie dobrzy ludzie. Ludzie kochający zwierzęta. Tu zawsze dyskutuje się o psach, kotach i ich sprawach. Naszą ambicją jest pomóc klientowi w jego kłopotach dotyczących żywienia, pielęgnacji i psychologii pupila. Mamy duże doświadczenie i głęboką i rzetelną wiedzę, którą stale pogłębiamy. W zakresie naszej oferty organizujemy też szkolenia o tematyce kynologicznej oraz  profesjonalne kursy zawodowe dla groomerów.
 
 
 
Małgorzata Olejnik
 
    W zakres naszej oferty  wchodzi poradnictwo żywieniowe.  W doborze najodpowiedniejszej diety i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb psa/kota doradza specjalista dietetyk Małgosia Olejnik. Ma wykształcenie medyczne. Na Akademii Medycznej pobierała nauki w zakresie Zasad Żywienia i Dietetyki Stosowanej. Pasjonacko od lat pogłębia  wiedzę w zakresie dietetyki weterynaryjnej. Uczestniczy w sympozjach, wykładach, szkoleniach prowadzonych przez autorytety naukowe w zakresie żywienia zwierząt towarzyszących. Swoją wiedzę pogłębia też uczestnicząc w wystawach psów i kotów rasowych w Polsce i Europie. Doświadczenia, którymi dzielą się zaprzyjaźnieni hodowcy są wiedzą nie do przecenienia. Sama od lat żywi  najlepiej, jak umie pięć swoich psów. Są to Zosia- yorkshire terrier, Staś i Edytka- biewer yorshire terriery i dwa kundelki - Sami i Yoco. W domu mieszka z nią też pięć szynszyli.
Jest wielką orędowniczką zdrowego, naturalnego żywienia naszych zwierząt. Sama jest doświadczonym 'barferem'. BARF jest jej "żywiołem". Prowadzi szereg szkoleń w tym właśnie temacie. Jest autorką pierwszej w Polsce poradnikowej książki "Pies na diecie BARF". Jej artykuły spotkać możemy w prasie branżowej, specjalistycznej i ogólnopolskiej.
 
Karmy, które Państwu proponuje są wybierane pod kątem ich składów. Nigdy nie kieruje się w wyborze produktów znanym logo czy marką. Nie jest  importerem żadnej marki, co daje Państwu większą pewność, że jest sprzedawcą obiektywnym, nie uwikłanym w zależności marketingowe. W swojej ofercie skupia karmy organiczne, biologicznie odpowiednie, ekologiczne i holistyczne. Najlepsze karmy z całego świata oraz komponenty potrzebna do żywienia naturalnego.
 
 
 
Szymon Karnaś
 
   Usługi oraz porady w zakresie groomingu świadczy w Zwierzaczku Szymon Karnaś.  Jest profesjonalistą w fachu, wyuczonym, w najstarszej polskiej szkole groomingu w Łodzi, u Pani Ewy Grabowskiej. Jego drugi zawód to technik weterynaryjny. Szymon stale dokształca sie, jest członkiem Polskiego Stoarzyszenia Groomerów, uczestniczy w szkoleniach, pokazach i wystawach. Grooming dla Szymona to nie tylko zarobkowa praca. To też pasja, dlatego śledzi nowinki w branży. Pracuje najnowocześniejszymi technikami, używa w swym salonie jedynie naturalnych kosmetyków, bez parabenów, biodegradowalnych i ekologicznych.
Oprócz szerokiej wiedzy i umiejętności Szymon posiada zdolnośc, której nie da się wyuczyć.Jest to umiejętność oddziaływania na swoich czworonożnych klientów swoim spokojem i ciepłem. Psy przy nim uspokajają się , jakby zahipnotyzowane. Te, które usypiane były do strzyżenia u innych groomerów, na jego stole, co najwyżej są 'trudniejszymi' klientami i trzeba im poświęcić więcej czasu. Koty, które przynoszone do obcięcia pazurów siały postrach w wielu salonach i gabinetach weterynaryjnych, u Szymona co najwyżej fukną na swojego 'oprawcę'. 
 
Prywatnie Szymon mieszka z dwoma kotami - Stefanią i Zoltarem i dwoma suczkami spanielkami : Daisy i Bella oraz trudną do zliczenia  ilością ptaków egzotycznych. Jest miłosnikiem, hodowcą i wielkim znawcą ptaków ozdobnych. W rodzinnym domu,  czekają na niego w kilku wolierach papugi nimfy, faliste, nierozłączki  zeberki, kanarki, gołąbki diamentowe zeberki...Tę pasję odziedziczył po tacie, który hoduje ozdobny drób.
 
 
 
Marcin Matuszak

 W zakresie zoopsychologii usługi i porady w Zwierzaczku świadczy Marcin Matuszak. Jest absolwentem  Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt .Uzyskał kwalifikacje w zawodzie zoopsychologa oraz w zakresie naturalnych metod szkolenia psów, terapii zachowań i tresury zwierząt, Marcin jest pomysłodawcą i założycielem szkoły Happy Dog. Od lat związany jest z psim i kocim światem. Na codzień pracuje z manatami we wrocławskim afrykarium. Jego motto zawodowe brzmi: Nie sztuką szkolić fizycznie, sztuką jest znalezienie wspólnego porozumienia i dążenie do wspólnej pozytywnej relacji.
Jako jedyny w Polsce w chwili obecnej czynny zawodowo instruktor szkoleń psów, miał okazje pracować podczas treningów ze słoniami, żyrafami, nosorożcami, kotikami. Z jego doświadczeń i pomocy korzystają ogrody zoologiczne w całej Europie. Często zapraszany jest do pomocy w sytuacjach ekstremalnych,trudnych i wyjątkowych. 
Prywatnie Marcin mieszka z trzema owczarkami belgijskimi : Taiga, Laguna i Buba, sznaucerem olbrzymim Tigrą i dobermanem - Spacją. W domu jest też sześć kotów: dwa dachowce i cztery maine coony  oraz żółwie, królik, jaszczurki, aleksandreta obrożna,  zeberki i jeż pigmejski.
 
 
W Zwierzaczku oprócz nas na stałe rezydują Zosia- suczka rasy Yorkshire Terrier, Stasiu i Edytka -Biewer Yorkshire Terriery, Daisy- Cocer Spanielka Angielska, Bella - Cocer Spanielka Amerykańska oraz Blue -papuga Aleksandreta Obrożna.
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Start O nas