Puszyste jedzenie...

Dodaj do globalnego naciśnięciem mączki z piór, to znalezienie nowego artykułu z magazynu Forbes pitching cuda nowego składnika żywności dla zwierząt domowych.

Stowarzyszenie amerykańskich urzędników kontroli pasz (AAFCO) jest odpowiedzialny za definiowanie  wszystkich składników  żywności pochodzenia zwierzęcego. W przypadku karmy dla zwierząt domowych w USA, "mączka z piór" nie ma oficjalnej definicji (jeszcze), podobny składnik, który jest przez AAFCO zdefiniowany to "hydrolizat piór". Hydroliza to rozbicie  przez reakcję chemiczną z wodą. Tak więc, hydrolizowane pióra zostały poddane obróbce, aby uczynić je bardziej strawne do spożycia dla zwierzęcia.

W publikacjach handlowych, producent mączki z piór (GoldMehl) stwierdził, że "nieprzetworzone pióra są bogate w białka (90 procent), ale bardzo ciężkie, ze względu na struktury keratyny, która zawiera duże ilości usieciowanej cystyny . W celu przystosowania do systemów trawiennych, pióra muszą być przetwarzane."  GoldMehl , producent mączki przeprowadzil siedmio dniową próbę strawności jej u psów. Wyniki były  "porównywalne do zwykłego posiłku z drobiu". (Uwaga: ten proces karmienia był przez siedem dni tylko.)

Royal Canin przez okres dziesięciu lat budował formułę Anallergenic dla psów przy użyciu pióra kurczaka jako główne źródło białka.

Publikacja handlowa PetFoodIndustry.com mówi: "ilość białka wymagana przez zwierzęta zależy od ich stylu życia i etapu życia."

Ale co z jakością białka?

Pytanie brzmi ... Czy składniki mączka z piór lub mączka z robaków to korzyści dla zwierzaka? Czy to jednak składniki przynoszące korzyści przede wszystkim producentom żywności?

 

Jesteś tutaj: Start ARTYKUŁY Żywienie Puszyste jedzenie...